image

On-line battle

Založte si svou postavu tanečníka, vylepšujte jeho vzhled i dovednosti, vyzkoušejte všechny herní styly a módy a soutěžte ostatními - Audition nikdo nehraje sám. Najdete nové přátele z mnoha zemí světa, poslechnete si novou hudbu a procvičíte postřeh.

Audition On-line

Audition je online tanečně-hudební hra pro více hráčů od Korejské firmy T3 Entertiment (디션 온라인, 2004), která má velmi jednoduchý a velmi návykový princip. Po registraci si vytvoříte virtuální postavu, která se zapojuje do tance s ostatními a právě tancem získáváte zkušenosti nebo virtuální peníze. Za ty pak můžete nakupupovat virtuální oblečení a vylepšovat svoji postavu, zakládat specielní místnosti nebo nakupovat nejrůznější služby hry. Pokud žádný hráč zrovna on-line není, máte k dispozici mise (které jsou podle mého názoru docela těžké), jinak má hra přes 20 módů zhruba v 50ti evropských i asijských skladbách. Jediná změna proti ostatním hrám z našich stránek je ta, že jde zcela o klávesnicovou zábavu a není potřeba žádné herní vybavení. K hraní potřebujete stáhnout klientskou část hry, připojení k internetu a adresu herního serveru, kterých můžete najít mnoho po celém světě. Základní verze je zcela zdarma, ale pro opravdu exkluzivní zlepšení vzhledu své postavy můžete tvůrcům poslat nějakých pár dolarů podle svého uvážení. Práce programátorů nekončí, od roku 2007 existuje verze pro PDA a mobilní zařízení jménem Audition Portable a od roku 2008 je na světě Audition Online Season 2, která má mnoho novinek a vylepšení.
Začínáme hrát

Pokud jste se právě zaregistrovali a vytvořili si postavu, hra Vás sama provede tutoriálem jak hrát než se vůbec někam podíváte. Při každém dalším připojení na zvolený herní server se dostanete na úvodní obrazovku, kde si můžete vybrat mezi hraním (Dancing hall) a nakupováním (Avatar nebo Shopping mall). Pokud se rozhodnete pro hraní a vstoupíte do Dancing hall, hned získáte seznam místností ve kterých se hraje a počet volných míst, která v místnosti zbývají. Audition má mnoho herních módů a už z názvu místonsti často vyplývá jaká skupina lidí uvnitř hraje a co hraje, ale pro více detailů musíte vstoupit. Pokud Vám zvolené nastavení hry vyhovuje, potvrďte tlačítko Ready a dostanete se do tanečního kruhu (slotu), tím oznamujete správci místnosti že jste připraveni hrát. Pokud zůstanete mimo kruh, můžete hru pouze pozorovat. Když se Vám zvolené nastavení nezamlouvá, prostě místnost opusťte a hledejte jinou.
Obecně lze říci, že jak se spustí hra, bude Vaší jedinou starostí zadávat zvolené sekvence bílých šipek na modrém pozadí ve správném pořadí a potvrzovat je do rytmu skladby mezerníkem. (po správném zadání se modré pozadí změní na zelené). Pokud Váš smysl pro rytmus moc dobrý není, sledujte rhythm bar (pulzující bar vpravo nad šipkami), který Vám ten správný okamžik prozradí sám, protože pulzuje přesně do rytmu skladby a v tu jednu pravou chvíli se celý zbarví do běla. Sekvence šipek jsou dvojího druhu, groove (jedna sekvence bez možnosti výběru) nebo freestyle (více sekvencí pod sebou, kde si podle zadání první šipky sami vyberete). Systém odeslanou sekvenci vyhodnotí, započítá příslušný počet bodů a přepočítá průbežné umístění v žebříčku vpravo dole. Pokud to budete stíhat, (což časem určitě budete), můžete sledovat taneční kreace své postavy i hráčů kolem, prostředí ve kterém hrajete, body a hlavně pořadí. Až na jeden jediný mód (One-Two party) se setkáte jen s šipkami a jejich sekvence (délka nebo náročnost) se liší podle zvoleného módu (více viz sekce Herní módy) a jedinou malou zradou o které se v manuálech moc nepíše je bílá šipka na červeném pozadí (skill note), kterou musíte zadávat vždy opačně. (Pokud je směrem dolů, musíte stisknout šipku nahoru, pokud je směrem doprava, musíte stisknout šipku doleva apod.) Na konci skladby dostanou všichni hráči, kteří skladbu dohráli celkové hodnocení, ve kterém je vidět přesnost, body a bodové bonusy. (Pokud někdo během hry ztratí spojení, jeho postava z hry zmizí a v závěrečném hodnocení se objeví jen sekvence, které odehrál než vypadl nebo se neobjeví vůbec). Jednu skladbu může hrát 1 až 6 hráčů a rychlosti se pohybují od 81 do 142 bpm, čím rychlejší, tím těžěí. Seznam skladeb podle obtížnosti si můžete prohlédnout tady.
Hrajeme a objevujeme

Za tanec získáváte zkušenosti a zvyšujete level své postavy, který má jméno. Nováčci na evropských serverech do levelu 5 mají označení Stiffy, level 6 až 10 má označení Novice, postava levelu 11 až 15 je Freedom, pro level 16 až 20 je Clubber a do levelu 25 jste Amateur. Vyšší levely než 27 (Backu Up) se objevují jen zřídka a zřejmě nebudete mít šanci si s nimi nikdy zahrát, protože tvoří uzavřené privátní skupinky. Seznam všech levelů a potřebných zkušeností najdete na této stránce. Nejvíce zkušeností získáte, když porazíte hráče s daleko větším levelem, než je ten Váš. Pozor, každý server může mít svůj vlastní systém levelů a názvosloví.

Pokud potvrdíte sekvenci šipek, můžete dostat hodnocení Perfect, Great, Cool, Bad nebo Miss a k tomu odpovídající počet bodů. Jaké hodnocení jste Vy nebo soupeři dostali, zjistíte podle barevných kroužků pod svou postavou. Perfect je světle modrý. Body za perfect pro level 1 (jedna šipka) jsou menší než pro Perfect level 9 (devět šipek v sekvenci) a zajímavé je, že i za Miss dostanete něco málo bodů útěchy. Alespoň pro představu malé porovnání bodového hodnocení: Level 1 - Perfect 1200 bodů, Level 7 - Perfect 6400 bodů.
Vaše virtuální postava zatančí po odeslané sekvenci šipek určitou taneční kreaci, která odpovídá Vašim zkušenostem. (Pokud hrajete specielní mód, tancují všechny postavy to samé.) Všechny skladby se nahrávají a při závěrečném hodnocení si můžete záznam uložit na svůj disk a kdykoliv později přehrát. Správně odeslaná sekvence pro finish zobrazí finish move, což je ta nejlepší taneční kreace, kterou Vaše postava vzhledem ke zkušenostem umí.

Většina základních módů má pevný řád sekvencí šipek. Nejdříve se "rozehrajete" krátkými sekvencemi 1 až 7 šipek, pak se objeví sekvence 8 až 9 freestyle šipek a na konci sady je finish, který pro hráče levelu vyššího než 5 obsahuje i zrádnou skill note. Po zadání Finishe se vše opakuje znovu. Několik módů nekončí levelem 9, ale pokračuje až do levelu 11 nebo crazy 11, a to už je opravdu na hranici lidských reflexů. Pokud sekvenci pokazíte, začínáte znovu a tím také získáváte méně bodů než soupeři, kteří dále pokračují těžší sekvencí. (Crazy freestyle sekvence levelu 11 kazí všichni živí lidé, pokud se to podaří někomu víckrát po sobě, je to bot.)
Každá herní místnost má své číslo a při vstupu rychle zjistíte úrovně hráčů, jakou skladbu, prostředí a mód budete hrát, nastavení skupin a můžete s ostatními komunikovat pomocí jednoduchého třířádkového chatu. Minimálně při vstupu je slušné pozdravit a při opuštění místnosti se rozloučit, ostatní hráči Vás alespoň nebudou podezírat že jste bot (samohrající systém, ne živý člověk). Pokud Vám nevyhovuje žádná herní místnost, založte si vlastní, výhody jsou určitě jasné - můžete si hru nastavit sami jak jen chcete. Občas se stane, že správce místnosti vypadne nebo se odpojí, pak přejde ovládání na toho, kdo se připojil jako první po něm. Pokud opustí místnost poslední hráč, zaniká. Místnosti jdou zakládat i pod heslem, pokud chcete hrát jen s určitou, předem domluvenou skupinou hráčů. V úvodním seznamu je u takových místností zámeček nebo modrá barva.

Group módy fungují pro dělení na ženy a muže, 3 proti 3 nebo na dvojice a používají se velmi často, protože na konci skladby přidají vítěznému týmu bonus v podobě zkušeností nebo peněz navíc. Tady je jedno jediné nebezpečí, všechno záleží na domluvě. Musíte dávat pozor s kým jdete do týmu, protože zkušený hráč nováčky velmi často odmítne, hlavně pokud hrajete proti NPC postavám.

Herní nároky

Systém Windows 98/ME/XP/2000 (na Vistách hra bohužel nefunguje), DirectX 9.0 a vyšší, zhruba 2GB místa na disku, myš, klávesnici, bedničky a připojení k Internetu.

Servery a odkazy

Jižní Korea - Club Audition (오디션)
Japonsko - X-BEAT
Jihovýchodní Asie - AuditionSEA
Indonésie - AyoDance
Evropa - Audition Europe

Audition blog návodů
Audition na serveru Wikipedia.org

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite