image

Tělo jako značka

Je jedno jakou hudební hru hrajete, princip je vždy stejný - potvrdit v ten správný čas tu správnou hudební značku. V Dance Evolution je značkou celé Vaše tělo, které musíte zkroutit nebo vést tak, jak to dělá tančící postava na obrazovce před Vámi.

The Black Eyed Peas Experience

The Black Eyed Peas Experience (zkráceně BEPE) je další taneční hrou od firmy Ubisoft pro pohybový senzor Kinect, která je žánrově zaměřena pouze na evropskou skupinu The Black Eyed Peas, ale kombinuje princip her Dance Central i Dance Evolution a navíc hodně dobře vypadá. BEPE je už v pořadí čtvrtou hru firmy Ubisoft (předchozí tituly jsou Dance Central, Dance Central 2 a Michael Jackson Experience) a revoluce je tu vidět úplně všude. Občas k dobrému, občas k horšímu.

Samotnou hru nespouští tlačítko ovladače ani přidržení ruky před senzorem, ale jednoduché taneční kroky, které kopírujete podle tanečníků na obrazovce před Vámi. BEPE nabízí dvě úrovně hraní a záleží jen na Vás, na co máte zrovna chuť: První se jmenuje Dance Party a ta Vás přenese rovnou do volného hraní bez výběru obtížností, bez učení a bez čekání. Party mód je ideální pro hraní ve větší skupině přátel, protože podporuje až dva tanečníky a dva zpívající najednou. Druhý mód Deluxe Experience pracuje s postavou tanečníka (avatarem), který se hraním neustále zdokonaluje, získává nejrůznější předměty a převléká, získává „followers“, své příznivce a odemyká těžší a těžší skladby. Experience mód je ideální pro samostatné hraní a vychází z principu hry Dance Central, i když tu „učící“ mód není tak otravný - pohyb opakujete třikrát, maximálně šestkrát.

BEPE je těžká. Je to zatím jediná hra, ve které se mi vede nejlépe v obtížnosti médium (hodnocení S), zatímco beginner (C) a hard (B) silně pokulhávají, přitom na vině tentokrát zřejmě nebudu já, ale pohybový senzor a snímané pohyby. Když si tak pročítám recenze na Internetu, nejsem jediná kdo má problém se snímáním menších pohybů, a to i za situace, kdy je můj avatar napodobí přesně tak, jak má. Čím rychlejší nebo větší je rozsah pohybů který kopírujete, tím lépe senzor snímá a máte šanci na úspěch. Navíc BEPE není jen o mávání rukou, úkroku stranou nebo poskakování, pohyby jsou komplexní, rychlé a originální, choreografie je tu opravdu skvělá. Pozor, pohyby kopírujete zrcadlově.

Avatar miluje převlékání. Tancem můžete získat desítky dopňků a obléknout svou postavu od bot až po rukavice, náušnice nebo klobouk a k dispozici máte 12 různých moderních módních kategorií, které se hodně podobají tomu, co se dnes nosí. Co nenajdete ve své „skříni“, to si můžete koupit v on-line obchodě. Kromě Vaší postavičky Vás celou hrou a učením provází avataři skupiny The Black Eyed Peas jménem Taboo, Fergie, will.i.Am a Apl.de.ap.

Hned po tom, co zvolíte Experience mód, vybíráte místo, ve kterém chcete tančit. K dispozici jsou čtyři: Area 246 Tokyo, Zero G, The Yard a Climax. Pro nás hráče to stačí, ale fanoušci skupiny jsou (podle ohlasů na Internetu) strašně zklamaní, protože skupina cestuje a tančí na jevištích po celém světě a oni chtějí také. Tady asi posuďte sami, jestli je to i pro Vás tak velký problém jako pro ně. Místa se liší jen grafikou, každé obsahuje stejný seznam všech skladeb a obtížnost je reprezentována více či méně zapálenou teniskou. Skladbu musíte začít fází jedna (ekvivalent beginnera), všechny ostatní jsou zamčené, dokud ji neprojdete. Po jedničce následuje fáze 2 (medium), pak fáze 3 (hard) a pkud zvládnete i tu, jste puštěni k „routine stage“, která kombinuje kroky ze všech předchozích tří. Odemčené na začátku není vůbec nic, ale opakovat a vracet se už k hotovým můžete naprosto podle chuti.

Dostáváme se k samotnému tanci. Sestavy pohybů a kroků jsou složeny z několika klíčových pohybů, které musíte všechny provést správně, abyste získali jeden bod a jsou naznačeny barevnými kruhy stejně jako ve hře Dance Evolution nebo Central. Klíčových pohybů může být pět, deset, ale i šestnáct a všechny dohromady tvoří jeden celek, takže občas je velmi těžké získat dobrý výsledek, ale můžete si zvednutím ruky zavolat na pomoc trenéra, který Vám pohyb zpomalí nebo upraví rychlost. Bodů v jedné fázi můžete získat 50, ale občas se k nim připočítávají i nejrůznější bonusy (za několik Incredible hodnocení za sebou, za celou jednu sadu na plný počet bodů apod.), takže výsledné score ještě trošku povyroste. Hodnocení přesnosti jsou Incredible, great, good, almost a nic, takže nothing. Výsledné hodnocení se skládá z počtu následovníků (čím lepší a těžší je tanec, tím více příznivců získáte), bodů a vyjadřuje se písmenem tak, jako jste zvyklí z ostatních tanečních her. Pokud získáte alespoň nějakého následovníka, dostanete automaticky C, pokud jste dobří, odmění Vás hra písmenkem A a nebo dokonce S. Občas se na začátku hry objevují výzvy, které po splnění přidávají hromadu nových věcí, následovníků a bodů, ale na druhou stranu pokud se Vám je nepodaří splnit, seberou uplně všecko. Můj pokus o 30 incredible hodnocení v jedné hře byl opravdu velmi naivní… Pokud písničku dohrajete se všemi fázemi, zobrazí se Vaše aktuální pořadí ve světovém žebříčku, které je dáno pouze následovníky. Můžete zkusit si song opravit, ale pokud dopadnete hůře než při prvním pokusu, více ztratíte než získáte.

Další sekce, které si časem určitě všimnete je Choreo Maker. Můžete si vybrat v podstatě jakoukoliv z 32 nabízených skladeb a sestavit si svou vlastní sekvenci tanečních kroků nebo importovat kroky od svých přátel. Kroky jsou sice předem dané a vybíráte už z hotového seznamu, ale je jich dost a hra Vás tak neomrzí tak brzy.

Grafika hry je úžasná - místa, menu, výběry i tanečníci vypadají skvěle a ovládání je intuitivní. Ovládací prvky, u kterých musíte vždy přidržet ruku dokonce „přisávají“ kurzor pokud se přiblíží do určité vzdálenosti, takže pohyb v menu a při výběru skladby je rychlejší. Pokud máte pocit, že se pohyby nebo hudba zpožďují (lag), zkuste kalibraci v sekci Options.

Shrnutí: Kouzlo BEPE je v tom, že kombinuje oba herní principy dvou velkých her jako je Dance Evolution a Central a můžete hrát to, na co máte zrovna náladu. Hra je celkově o dost těžší a jsou tu problémy s rozpoznáváním menších pohybů, stejně jako se nikdy nedozvíte, co vlastně děláte špatně, ale grafika je skvělá, výběr je dobrý, choreografie je skvělá a hudba je dobrá. Tedy pokud Vám nevadí, že je zaměřena pouze na jednu taneční skupinu.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite