image

DDR Extreme

Extreme od Konami vznikla roku 2004 a ukrývá spousty klasických písniček jako The legend of MAX, bag nebo Paranoia, který každý hráč dobře zná a které se hrají dodnes. Extreme existuje v japonské i americké verzi, jako automat i hra pro PC nebo playstation.

Dance Dance Revolution

Dance Dance Revolution je taneční hra od firmy KONAMI, která byla poprvé uvedena na trh v roce 1998. Jednalo se o automatovou verzi obsahující pouhých 11 skladeb a dvě různé obtížnosti. Hra si však ihned získala velkou oblibu a hráči se tak záhy dočkaly pokračování. DDR se rychle rozšířilo po celé Asii a odtamtud se dostalo přes asijské čtvrtě do Ameriky. Postupem času se hra stala natolik populární v USA, že KONAMI vydalo verze pro Americký trh (1999). Dnešním dnem má Dance Dance Revolution 11 herních automatů v hlavní sérii - DDR 1st Mix až DDR 5th Mix, DDRMAX, DDRMAX2, DDR Extreme, DDR Supernova, DDR Supernova 2 a DDRX. KONAMI přišlo na trh také se speciální verzí DDR, kde bylo možné kromě základních čtyř směrů hrát na šest (up-left a up-right přibyly). Automaty DDR Solo jsou všeho všudy 3 a jsou to: DDR Solo Bass Mix, DDR Solo 2000 a DDR Solo 4th Mix. Pro Evropu toto však neplatí. V Evropě byly vydány automaty DDR pod názvem Dancing Stage. Ty si však velkou oblibu nezískali neboť jejich kvalita je podstatně horší a nenabízí tolik jako Japoneské protějšky. V Evropě vyšly: DS 1st mix, DS 1.5, DS Euromix , DS Euromix 2, DS Fusion, DS Supernova a DDRX.

Po vydání DDR Extreme v roce 2002 si získalo DDR ještě větší oblibu. KONAMI však ovšem toto nadšení nepodpořila a přestala vydávat další automatové verze. Pokračovala však ve vydávání domácích verzí pro konzole (původně pro Playstation, Playstation 2 později i pro Xbox a Nintendo Wii). Zajímavostí je vydání hry DDR také pro iPhone (DDRS). Po dlouhé odmlce od KONAMI se firma RoxoRGames rozhodla vytvořit svojí obdobu Dance Dance Revolution. Jednalo se o hru In The Groove. KONAMI se nelíbil fakt, že RoxoRGames prodává upgrade kity In The Groove na automaty od KONAMI a začali se soudit. Jako reakci na vydání automatové verze In The Groove 2 začalo KONAMI pracovat na vydání DDR Supernova a v roce 2006 ji vydali. Tato hra byla daná dohromady v rychlosti a vydána dříve než by bylo žádoucí. Hra tak musela čekat na patch, aby se vůbec mohla hrát. Pokračování SN1, DDR Supernova 2 byl automat, který se snažil opravit chyby z první Supernovy a to KONAMI i vyšlo. Bohužel SN2 se nedostala do Evropy. DDRX vyšel celosvětově. Nikdo však netušil, že lokalizované verze pro Ameriku a Evropu budou nehratelné. KONAMI se to teď snaží napravit a mezitím pracuje na vydání Dance Dance Revolution Multiplatform (první hra pro next gen konzole obsahující výběr skladeb z dřívějších mixů) a DDRX2.


To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite