image

Učitel tance

Hra Dance Central nejprve učí hráče jednotlivé pohyby sestavy a nutí ho opakovat je neustále dokola a teprve pak ho pustí na virtuální jeviště mezi ostatní tanečníky, kde se může předvést. Tady se opravdu můžete naučit něco, co použijete i mimo svět her.

Dance Central

Hra Dance Central je vyrobena firmou Hamonix, která už měla možnost představit se hráčům pomocí projektů Guitar Hero nebo Rock Band, je stejně jako její dvojče Dance Evolution určena pro Xbox 360 s pohybovým senzorem Kinect a ovládá se pohybem celého těla. Možná se může zdát, že obě hry jsou úplně stejné, ale je tu jeden podstatný rozdíl – Dance Evolution baví a zároveň učí, kdežto Dance Cetnral učí a pak také baví. Hra učí hráče jednotlivé pohyby tanečních sestav písniček (kterých je téměř 650) a nutí ho opakovat je neustále dokola, takže co se tu naučíte, to pak můžete uplatnit i mimo svět tanečních her.Rozdíl mezi oběma hrami je viditelný už při prvním hraní. Nečekáte na zelené siluety tanečníků a nekroutíte tělo do předem určených tanečních pozic, ale sledujete modrý panel po pravé straně, který prozrazuje jaký taneční krok nebo variaci máte právě zahrát (pozor, tančíte zrcadlově). Máte na výběr ze tří obtížností Easy, Medium a Hard a pěti různých módů – Perform It, Workout Mode, Dance Battle, Challenge Mode a Break it Down. Pokud začínáte, zkuste nejdříve Break it Down, což je mód pro procvičení všech variací, alespoň se naučíte rozeznávat jednotlivé grafické povely panelu, protože později při hraní už žádnou nápovědu nedostanete. Jestli berete pohyb vážně, zkuste Workout Mode, počítá kalorie! Každopádně, tančíte-li dobře, Vaše postava září zeleně, hvězdy magnetofonu v dolní části obrazovky modrají a body přibývají. Pokud nestíháte, obrysy postavy zčervenají (což je mimochodem pro nezkušené hráče celkem pozornost neodvracející odezva při hraní), ale někomu může být nepříjemné, že když skončí, ani se nedozví co udělal špatně.


Hrou Vás provází zhruba deset různých avatarů – tanečníků, nabízí v základu 32 skladeb nejrůznějších hudebních žánrů (které máte k dispozici hned, protože není tu žádný systém unlock funkcí) a na rozdíl od Dance Evolution je tu všechno mnohem barevnější, více fantasy a více japonské (včetně kostýmů avatarů a hráčů v pozadí).

Grafika i zvuk hry jsou skvělé a na ovládání si člověk prostě musí zvyknout, i zde platí tip, který jsme psali u hry Dance Evolution s vracením ruky zpět k tělu, senzor pak není tak zmatený. Hudba je tu daleko evropštější a známější, můžete si zahrát skladby od Lady Gaga, No Doubt, Kylie Minoque nebo Rihanny, což je určitě velké plus.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite