image

Tělo jako značka

Je jedno jakou hudební hru hrajete, princip je vždy stejný - potvrdit v ten správný čas tu správnou hudební značku. V Dance Evolution je značkou celé Vaše tělo, které musíte zkroutit nebo vést tak, jak to dělá tančící postava na obrazovce před Vámi.

Dance Evolution (Masters)

Hra Dance Evolution (známá také pod názvem Dance Masters) je novým projektem japonské firmy Konami, té samé firmy, která před několika lety přišla na trh s revoluční taneční hrou Dance Dance Revolution. Evolution je určena pro Xbox 360 s pohybovým senzorem Kinect, je zasazena do prostředí hudebních klubů a otevřených scén, obsahuje v základu přes 30 různých skladeb a ovládá se pohybem celého těla - jde tedy opravdu o tanec.

Hned po spuštění nabízí dva módy Lesson nebo Dance a čtyři různé obtížnosti Light, Standard, Extreme a Stealth, které jsou označené symbolem malých ohýnků v pravé části obrazovky nad výběrem skladeb. Hudební styly jsou různé, můžete si vybrat pop, staré hity, hip hop, Para styl i techno a pro hráče klasických tanečních her s podložkou máme dobrou zprávu – evolution obsahuje spousty klasických songů jako je Sakura, Exotic Ethnics nebo Nights of Fire s naprosto věrnými pohyby tanečníků tak, jak mají být.

Herní princip je geniálně jednoduchý a přitom neuvěřitelně zábavný. Hru ovládáte celým svým tělem, které buď ztvarujete v ten správný okamžik do pózy, kterou předvádí tanečník před Vámi nebo s ním tančíte jednotlivé části sestavy a každý pohyb se zaznamenává senzorem a hodnotí. Póza je naznačena zelenou siluetou pohybující se od kraje obrazovky směrem do středu, části sestavy pak nejrůznějšími objekty na obrazovce a senzor je opravdu nemilosrdný, nestačí jen pohyb správně napodobit, je potřeba ho provést správnou částí těla, rychlostí jakou udává BPM skladby a ve správné výšce. Objekty jdou napodobovat těžko, pokud jen stojíte před senzorem a čekáte na nový povel, měli byste kopírovat tanec avatarů před Vámi. Nevýhodou Evolution proti jejímu dvojčeti Dance Central je fakt, že sestavy kroků nemůžete natrénovat dopředu, ale musíte je do jisté míry prostě „obkoukat“ z obrazovky nebo alespoň vedět kdy co zahrát, a to nevyhovuje úplně všem.

Opět platí přímá úměra – čím pomalejší skladba, tím obtížnější je hraní, protože musíte kopírovat tanečníkovy pohyby opravdu důkladně. Pokud jste dobří, můžete si odblokovat „vesmírné hraní“ , což znamená že prostor hudebního klubu nahradí obrazovka planety Země a vermír, kde se každý Váš správně potvrzený pohyb bodově zdvojnásobí. Pokud jste dobří, dostanete ve výsledném hodnocení písmeno A a odblokujete si tak novou skladbu pro hru. Jestli Vás hraní samotné nebaví, můžete si zahrát až s třemi dalšími hráči on-line přes LIVE server a pokud se nestydíte, můžete on-line ukládat a sdílet zachycené fotografie z hraní.

Každý Evolution nováček trochu zápasí s ovládáním, ale my Vám trochu pomůžeme. Pokud budete nastavení ovládat jen jednou rukou, kterou vždy po potvrzení skladby nebo módu vrátíte na chvíli zpět k tělu a pak ji teprve přemístíte do jiné části obrazovky, všechno půjde snadno.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite