image

Tanec & Fitness

Multiplayer systém je navržený pro školy, herny, taneční studia a fitness centra, ve kterých se střídá velké množství lidí. Může sloužit školám místo hodin tělocviku, tanečnímu studiu jako přípravka nebo fitness centru jako plnohodnotná náhrada dnes již okoukaného Aerobiku.

iDANCE

iDANCE Po ukončení vývoje In The Groove v roce 2006 si mnoho hráčů tanečních her říkalo, co bude dále. Jednou z možných odpovědí se snaží být iDANCE, který byl ohlášen v roce 2007. První informace o iDANCE se objevily při příležitosti Mistrovství Evropy 2008, kde bylo zveřejněno několik hudebních ukázek, jméno hry a pár dalších informací. Bylo také řečeno, že první vyjde multiplayer verze a pak možná budou následovat další. Od té doby byl iDANCE držen pod pokličkou až do jeho oficiálního "vydání" na veletrhu LIW v září 2008. Zde byla představena hratelné skoro-finální verze, které k dokonalosti chyběla snad pouze stabilita. Po odstranění všech bugů byla zahájena distribuce iDANCE v listopadu 2008. iDANCE se snaží navázat tam, kde skončilo ITG. Obsahuje tedy všechny prvky, které mělo ITG, ale i něco navíc. Nový hold "minefield" je typ holdu, na který opravdu nesmíte šlápnout po dobu jeho trvání. Dále se autoři při tvorbě iDANCE zamysleli nad tím, jak žánr tanečních her vylepšit a dočkali jsme se několika změn - hodnocení probíhá pomocí hvězdiček (0-3), z kterého člověk zároveň pozná, zda šlápl pozdě nebo předem. Na konci skladby je pak vidět přehledně v grafu zobrazené hodnocení všech šipek. Další novinkou jsou "real-time" výsledky, hra neukazuje výsledky počítané od nuly, nicméně procentní hodnocení aktuálního výkonu. Celkově iDANCE 1.0 obsahoval 100 písniček, druhé vydání iDANCE 1.1 jich má 101.
Přijetí komunitou hráčů

Po uvedení prvních screenshotů z iDANCE se názory lidí v herní komunitě velmi liší - někteří iDANCE milují (a to doslova) a někteří na něj zrovna moc pozitivní názor nemají. Podobné přijetí se dočkalo i In The Groove 1, uvidíme tedy, jestli iDANCE v budoucnu dosáhne podobné slávy jako ITG. Ačkoliv česká delegace měla možnost si iDANCE vyzkoušet již na LIW, v ČR byl porpvé předveden až v roce 2009 na AnimeFESTu, díky spolupráci Czech DDR s Rare-Items a Positive Gaming. Za dva dny si ho vyzkoušelo několik set lidí a ohlasy jsou ve skrze pozitivní. Rozhodně plánujeme i další akce s iDANCE.
Budoucnost

V původním plánu bylo uvedení automatové verze iDANCE již v roce 2009, nicméně je již prakticky jisté, že se tak nestane. Positive Gaming se snaží v současné době především připravit právní stránku věci, aby se nemohla opakovat historie jako u ITG. Zda-li a kdy se podaří dosáhnout dohod, které umožní bezrizikové uvedení iDANCE na trhu je však otázkou. Pro úplnost - uvedení verze iDANCE pro normální smrtelníky (domácí uživatele) se plnáje po automatové verzi... tedy někdy 2012... možná.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite