image

Hra mistrovství

ITG je považována za špičku mezi tanečními hrami a můžete se s ní setkat i na naší největší a nejdůležitější soutěži jménem Mistrovství ČR v Tanečních hrách. Obsahuje legendární skladby mnoha úrovní obtížnosti a setkat se s ní můžete doslova na celém světě.

In The Groove

In The Groove spatřilo poprvé světlo světa v roce 2004. Stojí za to připomenout historickou souvislost, že od roku 2001 nebyl vydán žádný nový automat DDR a DDR bylo považováno za mrtvé. První verze ITG byla vydána ve formě tzv. konverzních kitů, které umožňovaly přestavovat DDR automat na ITG. ITG1 obsahovalo 70 písniček (a jeden tajný), do hry zavedlo nové prvky jako je mina (šipka, na kterou se nesmí šlápnout). Maximální obtížnost byla 13 a obsahovalo i songy těžší, než byly v DDR. To napomohlo prvnímu rozšíření především mezi veterány, kteří se již v DDR neměli kam zlepšovat. Zde stojí zato zmínit, že velká část tehdejší DDR komunity ITG odmítala jako plagiát.
In The Groove 2

Druhý díl série na sebe nenechal dlouho čekat. Přinesl kromě dalších 75 songů i další rozšíření - nový typ holdu zvaný roll (vyžaduje velmi rychle aktivovat a deaktivovat daný panel), nový typ nonstopu zvaný survival (bitva s časem). Další věc, kterou si ITG2 získalo přízeň mnoha hráčů byl nový kabinet tzv. dedicab. Dedicab je dodnes považován za nejlepší taneční automat, především díky velmi citlivé platformě a velké obrazovce.
In The Groove 3

Okamžitě po vydání ITG2 se začalo pracovat na jeho nástupci, hra měla obsahovat dalších 70 songů, nové prvky a další vylepšení. Bohužel ITG3 nikdy nespatřilo světlo světa. Série ITG si totiž všimla KONAMI (výrobce DDR), zažalovala RoXoR (výrobce ITG) a u soudu zvítězila. Spor byl vyřešen mimosoudně, převedením veškerých vlastnických práv k ITG do rukou KONAMI, která sérii nechala "umřít". Komunita hráčů se následně pokusila o remake ITG3.
Oficiální verze

Všechny oficiální podoby hry In The Groove

Automaty

Jako většinu tanečních her, i ITG nejvíce proslavila automatová verze. Původně ITG vyšlo jako tzv. konverzní kit, kterým šlo přestavět DDR automat na ITG. Před vydáním ITG2 se na trhu objevilo několik ITG1 testovacích dedicabů (automat, vyrobený specificky pro ITG). In The Groove 2 byl ihned v době vydání dostupný jak v provedení dedicabu, tak v kitech pro přestavění DDR/ITG automatů.
V ČR je jeden taneční automat ITG1 (přestavený z DDR) v Praze - Fantasy Park, Novodvorská Plaza


PlayStation 2 verze

Souběžně s vydaním ITG2 automatů byla vydána i domácí verze ITG1 pro PS2. PS2 verze byla pouze klonem automatové, proto se nesetkala s valným úspěchem. Ve vývoji byla i verze ITG2 pro PS2, která nikdy nebyla vydána, avšak na internet unikla alpha verze.

PC verze

Dlouho očekávaná PC verzne byla úspěšně vydána v roce 2006. Obsahovala Skladby z ITG 1 a některé skladby z ITG 2 a 3, stejně jako celou řadu dalších novinek, jako je například podpora widescreenu. Těsně před oznámením konce ITG byl vydán SongPack A, který obsahuje všechny skladby z ITG2. V ČR je ITG PC v prodeji od léta 2007.

Multiplayer verze

Poslední z inkarnací ITG je multiplayer verze, určená pro fitness centra. MP verze umožnuje najednou použít až 32 padů a obsahuje skladby z ITG1 a 2. Jeden systém ITG MP je i v ČR a občas se objevuje na různých akcích.


Neoficiální verze

Po násilném ukončení vývoje ITG se zvedla v komunitě vlna odporu, která chtěla udržet ITG při životě. Z tohoto vznikla řada projektů, díky kterým ITG žije dále.

(mDaWg's) In The Groove 2 PC

ITG2PC je velmi přesnou kopií ITGPC, jejímž cílem bylo začít tam, kde ITGPC přestal. ITG2PC je, narozdíl od ITGPC, otevřené, je tedy možné do nej nahrát další písničky jako do Stepmanie nebo modifikovat jeho skin. První verze byla r3 (v návaznosti na poslední verzi ITGPC r2), poslední verze je r9. V ITG2PC najdeme mimojiné i remake skinu z nikdy nevydané PS2 verze ITG2.

OpenITG

OpenITG je speciálně upravená Stepmania, která má vestavěné ovladače pro taneční automaty. Pomocí OpenITG je tedy možné dále upravovat, rozvíjet a zdokonalovat sw ve starých ITG automatech. Odhaduje se, že v dnešní době má 50% ITG automatů nainstalované OpenITG. Ačkoliv je určena především pro použití v automatech, dá se používat i na domácí hraní.

ITG3:OpenGroove

Ihned po oznámení konce ITG, se komunita hráčů snažila sehnat co nejvíce materiálů z ITG3, které už nikdy neměly být oficiálně vydány. Jakmile začalo být jasné, že celé ITG3 se získat nepodaří, vznikl projekt OpenGroove, který si kladl za cíl dokončit vývoj ITG3 a posléze ho i vydat.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite