image

Hra mistrovství

ITG je považována za špičku mezi tanečními hrami a můžete se s ní setkat i na naší největší a nejdůležitější soutěži jménem Mistrovství ČR v Tanečních hrách. Obsahuje legendární skladby mnoha úrovní obtížnosti a setkat se s ní můžete doslova na celém světě.

In The Groove PC

In The Groove PC vyšlo v létě 2006, oficální launch byl na MS v Oslu, spolu s Impact Dance Padem. Původně se jednalo o port ITG1 na PC, avšak obsahovalo několik skladeb z ITG2 a tři skladby z ITG3. Krátce po vydání vyšel Song Pack A, který přidal zbytek skladeb z ITG2 a ITG2 skin.

Vývojáři v PC verzi udělali několik změn, přidali například možnost detailně zaznamenat svůj postup ve hře pomocí in-game statistik, celá hra je ve vysokém rozlišení a s podporou widescreenu. Oproti normálním modům je zde navíc Practice mode, který umožňuje natrénovat určitou část skladby a Edit mode na vytváření editů (i) pro arkády.

Jiné Stepcharty

Čeho si většina zkušených hráčů všimne na první pohled jsou změněné stepcharty u většiny skladeb. Jedná se především o stepcharty medium a hard, občas easy. Expert zůstali původní (lze tedy porovnávat scóre). Medium a Hard stepcharty jsou nyní více o technice, šipek je ve stepchartech méně. Na otázku na co tím bylo myšleno odpovědel Kyle Ward (manager obsahu pro ITG):
"Udělali jsme ve stepchartech několik změn, které žádali běžní hráči nižších úrovní. Chceme na ITGPC zkusit, jak bude komunita na tyto změny reagovat a podle toho se rozhodneme, kam s ITG3. Do vydání ITG3 však zůstává automatové vydání ITG2 platné jako standard."

Unlocky

ITG PC má také vlastní unlock systém. Zpočátku ve hře nenajdete žádné skladby z ITG2, ITG3 ani obtížnosti Expert. Pro odemčení obtížnosti expert je potřeba odehrát daný song na obtížnost hard a přežít. Pro odemčení všech skladeb a marathonů je třeba hrát, hrát a zase hrát. Zhruba po pěti skladbách se odemkne nějaká novinka. Po odehrátí 155 skladeb je hra plně odemčena.

Další skladby

Do ITG PC lze nahrát vlastní skladby ze stepmanie, avšak pozor, hudba musí být ve formátu *.ogg, ITGPC neumí formát *.mp3. Pro nahrání vlastních skladeb je potřeba v konfiguraci (Dokumenty/In The Groove/Preferences.ini) najít hodnotu AdditionalSongFolders= a nastavit jí cestu příslušného adresáře. Například AdditionalSongFolders=C:\Program Files\StepMania\Songs způsobí, že ITG bude načítat skladby z C:\Program Files\StepMania\Songs.

Demo

Demo In The Groove PC lze stáhnout z následujících stránek:
stepmania.com (USA)

Song Pack A

Krátce po vydání ITG PC a bohužel i několik dní před zánikem ITG, nám vývojáři přinesli Song Pack A, který doplňuje všechny skladby z ITG2, Survival mode a červený ITG2 skin. Song Pack A lze stáhnout z následujících stránek:
impactpad.cz (CZ)
sharkma.pp.fi (FI)

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite