image

Pomáháme už osm let

Nemůžete se rozhodnout pro tu pravou taneční podložku? Pak se podívejte na recenze. Nevíte jak hrát složité úseky skladeb? Zkuste naše návody. Chcete si zahrát? Tak přijďte na jednu z našich akcí, rádi Vás uvidíme.

MungyoDance

MungyoDance (MGD) je freewarová taneční hra původem z Kanady. První díl vznikal 4 roky a neobsahoval moc nového, ale posloužil jako dobrý základ pro tvorbu dalších verzí. Spousta písniček vznikla jako parodie na ITG a své protějšky připomínají jak rytmem, tak grafikou na pozadí. Jsou zde skladby jako June (oproti July v ITG), Winter ~Speedy Mix~ (Summer ~Speedy Mix), Forget September (Remember December) nebo Xhosa (Xuxa). Ačkoliv MGD1 chybí spousty funkcí, na které jsme jako hráči zvyklí, zaujala a druhý díl na sebe nenechal dlouho čekat. Pozor, MGD je hra pro jednoho hráče.

MungyoDance 2

MGD2 přišel s novým vzhledem, který se inspiroval hrou ITG3 (v té době již zrušenou) a se spoustou nových skladeb. Překvapil existencí "Extra" módu – obdoby marathonů z ITG, ale hlavně obrovskou změnou systému hodnocení, která bohužel postupně odradila všecny zkušenější hráče. Každá taneční značka je hodnocena jako hit (úspešné potvrzení) nebo miss (neúspěšné potvrzení) a nemá tu vůbec smysl hrát pro přesnost. Většinu skladeb jste schopni zahrát na 100%, ale pokud ten samý song zkusíte ve hře ITG nebo DDR, budete velmi rádi, když získáte hodnocení alespoň 70%. Na druhou stranu skladby z MGD2 jsou zajímavé a nové, na písničkách pracovalo hodně známých autorů a největší podíl na nich nese Scott Brown. Netrvalo to moc dlouho a došlo k prolomení šifrování a jejich převodu do jiných tanečních her. Hra využívá kanadského autorského zákona, díky kterému je nekompletní verze písničky označována jako Sample a smí se volně šířit.
MungyoDance 3

MGD3 je poslední hra ze série Mungyodance. Stejně jako v MGD2 se dočkáme hodnocení pouze hit-miss, ale mění se systém unlocků, který dává za dva úspěšně odehrané songy přístup do tzv."Unlock phase", kde máte možnost vybrat si a zahrát jednu dosud nepřístupnou skladbu. Pokud ji dohrajete do konce, stane se součástí normálního výběru. Každá třetí "unlock phase" je povýšena na "boss phase", s ještě specielnějším výběrem nových písniček. Novinkou je také "lifebar", který za každých 50 úspěšně potvrzených šipek v řadě přičte jeden bod, za každý miss jeden strhne a za úspěšně udržený freeze zase přičte. V MGD3 je mnoho nových songů a nechybí ani skladby z MGD2 a MGD1, písničky se mezi pokročilými hráči hrají dodnes. Na druhou stranu hra bohužel upadla v zapomění.

Hra Mungyodance je jen pro jednoho hráče, neumožňuje žádná dodatečná nastavení, má velmi jednoduchý systém hodnocení a ovládání hry, takže bychom ji rádi doporučili každému začínajícímu hráči tanečních her... jenže nemůžeme. Obsahuje velmi těžké skladby stylu hardcore, electronic music nebo rock, které jsou nevhodné pro začínající hraní.

Odkazy

Oficiální stránky
Download (torrent)
Mungyopedia - Wikia ke hře MungyoDance

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite