image

Chcete zkusit PIU?

Víte o tom, že Pump It Up si můžete zahrát i u nás v České Republice? Arkáda se nachází každé léto v Autokempu Merkur v Pasohlávkách! Princip hry je stejný jako u DDR, jen panely nejsou ve tvaru kříže, ale ve tvaru písmene X včetně středu.

Pump It Up

Při pohledu na jakoukoli Pump It Up hru Vás nejprve zaujme rozložení šipek. Je totiž přesně opačné, než u klasických 4 panelových her jako je DDR nebo ITG. Namísto čtyř šipek do stran se hraje na pěti diagonálních šipkách (v každém rohu jedna a střed). Druhá věc, které si všimnete v momentě, kdy si hru zkusíte zahrát, je velmi jednoduché hodnocení. Perfect hra udělí v situacích, které by v DDR nebo ITG znamenaly přerušení komba. Pump It Up je narozdíl od svých 4 panelových konkurentů hra především o rychlosti a přesnost je zde druhořadá. Nejlepší známka, kterou lze za písničku získat je S a stačí na ni nahrát pouze full combo. Pro úplnost nutno dodat, že skladby v PIU jsou o mnoho težší, než v DDR/ITG.

Historie

Pump It Up bylo ve vývoji již před vydáním DDR, avšak kvůli technickým problémům se na trhu objevilo až v roce 1999. Hra byla původně vydaná v Jižní Korei a postupně se rozšířila i do dalších částí světa. Po vydání Pump It Up brzy následoval 2nd Dance Floor a pak dále smršt nových dílů. Na konci roku 2003 mělo PIU již 15 pokračování, posledním dílem byl tehdy PREX 3. Zajímavé je, že PIU dosud vycházelo kromě automatových verzí i na PC, avšak PREX 3 byl posledním dílem, který spatřil světlo světa v PC verzi. PREX 3 však dále žije svým vlastním životem a každý rok vydá komunita hráčů PIU několik desítek jeho modifikací s novou porcí songů. Po PREX 3 následovala Premiere 1 a 2, Exceed 1 a 2, Zero, NX, NX2 a poslední vydání NXA. Exceed 2 vyšel i na PS2 a XBOX avšak nesetkal se s valným ohlasem, Zero a NX pro změnu na PSP.
Pump It Up Pro

Zajímavým spin-off Pump It Up je série PIU Pro, která vznikla od původního teamu tvůrců ITG. PIU Pro je založené na Stepmanii 4. Technicky přináší do PIU řadu elementů z ITG, at již se jedná o ruce, miny nebo rolly, ale také další hodnocení Superb (lepší než Perfect) a novou známku SS (full perfect combo). Ze hry zameřené na rychlost se tak stal hybrid, který není ani o přesnosti, ani o rychlosti. Zatímco řada bývalých hráčů ITG PIU Pro uvítala s nadšením, pro původní PIU hráče se jednalo spíše o zklamání. PIU Pro vyšlo také v MultiPlayer verzi PIU Pro X pro 32 hráčů najednou a dále také upráva pro děti zvaná Pump It Up JUMP. V roce 2009 část PIU Pro teamu přešla ke společnosti Positive Gaming podílet se na rozvoji čtyřpanelové hry iDANCE a další osud této série je nejasný.
PIU v ČR a Evropě

V Evropě se PIU rozšířilo hlavně ve Španělsku, avšak i v dalších částech Evropy lze najít PIU automaty. V ČR se PIU poprvé objevilo na Festivalu Fantazie 2006 a dále na několika dalších setkáních a conech. V současné době jsou v ČR 3 Pump It Up automaty:
Pump It Up Zero v centru Babylon v Liberci
Pump It Up NX ve Fantasy Parku v Plzni
Pump it Up PRO v Autokempu Merkur blízko Pasohlávek

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite