image

Dotkněte se značek

Technologie se neustále vyvíjí a hudební značky už nemusíte potvrzovat jen protnutím senzoru nebo sešlápnutím panelu podložky, díky ReRave a zařízením s dotykovým displejem se jich můžete i dotknout.

ReRave

ReRave je hudební hra firmy Step Evolution kompletně v angličtině, určená pro přístroje s dotykovým displejem, která se velmi podobá projektu osu! jak principem, tak i hodnocením, jen je dostupná zatím pouze pro výrobky firmy Apple s operačním systémem iOS a je placená. V přípravě je už ale taky verze pro systém Android. Pokud tedy máte iPad nebo iPhone, účet na Apple App Store a tři eura navíc, můžete si hru stáhnout a začít hrát doslova během několika minut. Základní pack obsahuje pouze tři songy, nicméně celkem pohodlně získáte další přímo z download centra a některé jsou dokonce nabízené zdarma.


Každý song má tři obtížnosti navíc ještě doplněné číslem pro lepší představu o tom, co Vás uvnitř čeká a můžete si vybrat z úrovní Easy, Hard nebo Master. Pokud necháte položený prst na zvolené skladbě trochu déle, dozvíte se také kolik speciálních prvků Vás čeká, jak je song populární nebo jakého je žánru a kolik hráčů už si jej zahrálo.

Když už jsme u herních prvků, zkusím je popsat trošku víc. Většinou jde o kulaté značky s malou ikonkou trojúhelníku nad sebou, jejichž střed se pohybuje v rytmu skladby a v momentě kdy se natočí směrem k trojúhelníčku, musí být odpovídajícím způsobem potvrzené. Mě osobně ty značky strašně připomínají symbol “power off”, posuďte sami:


Značky se dělí na Tap notes, Omni taps, Holds a Follows. Taps jsou obyčejné kruhové značky různých barev podle beatu, které stačí potvrdit dotykem. Follows musíte chytit a provést určitou vykreslenou trasou s „kontrolními body“ , holds se musí držet po určitý časový úsek (často jednu celou otáčku o 180 stupňů) a Omni taps jsou skupiny několika značek, které musíte potvrdit všechny najednou. Na žádné bonusové značky jsem během svého hraní zatím nenarazila, ale tím nechci přísahat, že žádné nejsou. Jako u jiných hudebních her, i tady musíte při hraní dávat pozor na svůj „life bar“ a na konci songu dostanete výsledné hodnocení s písmenkem, procenty i číselným score, které lze uploadnout přímo na server a porovnat s ostatními hráči. Obrazovka s výsledky dokonce obsahuje jednoduchý graf znázorňující jak jste na tom s vystižením toho správného okamžiku pro potvrzení značky nebo jakého levelu jste dosáhli. Kromě levelu, který napoví jak moc hru hrajete a hodnocení, které řekne jak dobře hrajete, můžete dostat celkem 118 různých medailí za nejrůznější dovednosti. Nebojte, každá dovednost má čtyři, od modré přes bronzovou až po zlatou, ale i tak je to docela hodně motivace pro neustálé hraní těch několika songů dokola a pokud mají songy nějaké módy, tak jsem je zatím neobjevila.

ReRave má pěknou grafiku, na iPadu běží svižně bez trhaných záseků, zvuku nemám co vytknout a z nabízených žánrů si vybere každý, i když celkově je tu písniček velmi málo. Pokud Vás zajímá, jestli můžete narazit na songy notoricky známé z jiných hudebních her, tak odpověď zní ano, můžete si zahrát Queen of Light, Be Alive nebo na skladby od Oscillatora X.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite