image

Cyberia Style

StepMania je nejlepší a nejrozšířenější simulátor klasické hry DDR na světě. Její vzhled si každý může vylepšit různými skiny a mezi ty nejpropracovanější patří i "Cyberia Style" z obrázku, který má již šest verzí. Tento skin i mnoho dalších můžete najít na oficiálních stránkách StepManie.

StepMania

Stepmania je aplikace, která vznikla původně jako simulátor hry Dance Dance Revolution. Její vývoj začal někdy okolo roku 2000. První verze, která si získala trošku popularity byla verze 3.0 Final. Byla udělána tak, aby simulovala prostředí hry DDRMAX. SM 3.0 Final následovala v roce 2003 verze 3.9. Je to stabilní verze, která se používá dodnes. I když Stepmania začala jako simulátor DDR, velmi rychle do ní lidé naprogramovali a naskriptovali další moduly. Mezi ně patří simulace dalších her (a to i netanečních) jako je např. Pump It Up, Technomotion, BeatMania IIDX, Pop‘n Music nebo Para Para Paradise. Později bylo na enginu Stepmanie založeno i několik komerčních projektů. Nejznámějším z nich je série her In The Groove od RoxoRGames. Stepmania je natolik populární právě pro možnost upravit si ji podle svého gusta. Je zde k dispozici velké množství skinů, vzhledů šipek, skladeb a různých nastavení. StepMania není vhodná pro začátečníky, ale pro pokročilejší uživatele, kteří vědí, co od programu očekávají. Stepmania jako simulátor neobsahuje žádné vlastní skladby, avšak lze je stáhnout a do programu nahrát. Stepmania si poradí jak s vlastním formátem souborů .sm, tak s formáty z dalších simulátorů - .dwi (Dance With Intensity), .ksf (Kick It Up).

Stepmania 3.9

Poslední oficiální verzi stepmanie, vydaná v roce 2003. Její výhoda je v tom, že na ní existuje spousta různých doplňků a vylepšení (skiny běžně jsou kompatibilní s jednou určitou verzí). Avšak v dnešní době je trošku zastaralá. Výchozí vzhled SM3.9 byl udělán podle DDR Extreme, také šipky obsažené v této verzi jsou pouze kopií DDR šipek.Stepmania 3.95

Neoficiální verze stepmanie vydaná SMonline komunitou. Jelikož SM3.9 neumožnuje hru přes internet, vznikla tato verze. Později se zjistilo, že kompatibilní verzi používají taneční automaty In The Groove 2, čímž SM3.95 nabrala na slávě. Lze totiž s její pomocí dosáhnout identického chování, jako má tento automat a tím lépe přiblížit hraní na automatu doma. Také OpenITG je založené na SM3.95, takže pro tuto stepmanii lze získat spoustu dalších skinů, původně určených právě na modifikaci tanečních automatů.

Stepmania 4.0

V současný moment je Stepmania 4.0 ve stádiu alpha verzí, které již obsahují víceméně kompletní funkce, které bude ve finále 4.0 nabízet, avšak také stále hromadu chyb. Ve verzi 4.0 se Stepmania oprostila od DDR a vyrazila vlastní cestou, najdeme zde tedy pastelový skin, který pouze velmi vzdáleně připomíná ITG3. Také noteskin je unikátní. Pro SM4.0 zatím neexistuje moc rozšíření, jelikož se v této fázi jěště hodně mení. Avšak po vydaní její finální verze lze jistě očekávat řadu věcí.


StepMix

Stepmania sama o sobě neobsahuje žádné písničky, proto se postupem času vytvořil StepMix, jehož cílem je vytvořit kvalitní set písniček, které lze volně stáhnout ke stepmanii (písničky ve StepMixu jsou licencované pro jejich šíření prostřednictvím webu www.stepmania.com a StepMania Complete CD, jiná forma distribuce legální není). Stepmix probíhá v několika kolech, po každém je určen vítěz, který dostane finanční odměnu. V současné době probíhá páté kolo. StepMix je zajímavá směska, která obsahuje jak vysoce kvalitní songy, tak songy s podprůměrnou kvalitou.

Ke stažení

Stepmania 3.95
Stepmania 3.9

Odkazy

Oficiální stránky

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite