image

Vybíráte podložku?

Nevíte jaká podložka je ta pravá? Která nejvíce vydrží, která je nejlevnější nebo která jde připojit třeba k Playstation nebo Nintendu Wii? Pomůžeme Vám! Testujeme každou u nás dostupnou taneční podložku a píšeme recenze, vy můžete vybírat.

FitPro / FitPro Arcade

Vylepšené TXko.

Výrobce: FutureMAX
Uvedení na trh: 2009
Typ: TX Hardpad / Profi Hardpad
Doporučená cena: 5 000
Konektor: PC, PS2, XBOX
Kompatibilní s DDR/ITG: Ano, odpovídá rozměrům?Rozměry ploch odpovídají standardním rozměrům a jsou zapuštěné. K přesným rozměrům chybí pouze neaktivní brackety.
Kompatibilní s PIU: NE?Pad nemá aktivní středové pole, proto na něm nelze PIU hrát.
FitPro

Bodové hodnocení

Citlivost: ********
Životnost: ********
Pocit ze hry: ********
Celkové hodnocení: ********

Recenze

By NX-306

FitPro je dalším zdokonalením TX hardpadů, konréktně modelu TX4500-V2. Smyslem tohoto padu je vychytat nejzásadnější problémy, které TX hardpady mají a vytvořit levný hardpad, který však může sloužit i komerčním účelům. Hlavním vylepšením je použití lexanu na panely se šipkami, což by mělo značně prodloužit životnost, zejména v porovnání se staršími TXky. Senzorová plocha pod šipkou je viditelně zvětšená, proto i citlivost tohoto padu je relativně dobrá. Jako poslední na seznamu větších změn výrobce uvádí, že je vylepšená vnitřní instalace vedení, takže by již nemělo docházet k náhodným úmrtím senzorů, což je u TX padů poměrně častý problém. Poslední viditelnou změnou na FitPro je přidání madel pro snazší přenášení. K tomu napomáhá také celkem lehká konstrukce padu.

FitPro mě příjemně překvapilo relativně dobrým zpracováním, což u TX hardpadů není úplně obvyklé. Samotný pocit ze hry je jednoznačně lepší než u dosud nejlepšího TXka (TX4500). Na padu se lépe hraje v botách, protože se nemusíte bát o svá chodidla. Základna padu je stabilnější, neprohýba se tolik a nevydává divné zvuky, avšak zvuk došlapnutí je stále dost tlumený, takže se poměrně špatně orientuje v rytmu. Protiskluzová úprava je standartní vrstva z EVA pěny, která se však již v praxi osvědčila a funguje velmi dobře. V konečném součtu by se dalo říct, že se záměr tohoto hardpadu vydařil a jedná se o levný, avšak celkem kvalitní hardpad a asi nejlepší řešení, pokud nechcete investovat do hardpadu typu Cobalt Flux nebo Impact Arcade.

Známé varianty

TX 2000

FitPro Arcade

Jako všechna TXka i FitPro má variantu s barem. Zde je jedna příjemná změna a to nový bar, který umožňuje skutečnou hru s barem a neslouží pouze jako imitace. Základna je také masivnější. Arcade varianta nemá madla pro přenášení.

Porovnání

Cobalt Flux

Máme-li tento hardpad srovnat s Cobalt Fluxem pak jsou jeho předností cena, částečně také to, že není potřeba pravidlná údržba a snadnější přenositelnost (FitPro je lehčí a má madla). Tím však výhody končí, Cobalt Flux vede v citlivosti, pocitu ze hry, má aktivních všech 9 polí a předpokládáme, že i životnost bude lepší (FitPro je však na trhu chvilku a životnost spíše odhadujeme). Ačkoliv Cobalt Flux je dvojnásobně dražší, nárůst v kvalitně rozhodně tento skok kompenzuje.

TX4500-V2

Tím, že TX4500 je vlastně předchlůdce FitPro, těžko najdeme nejakou výhodu. Obě podložky jsou ve stejně cenové relaci, TX4500 je jen o několik stovek levnejší. FitPro poskytuje lepší pocit ze hry, delší životnost, přenositelnost apod. Můj subjektivní názor tedy je, že připlatit si pár set navíc za FitPro se rozhodně vyplatí.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite