image

Vybíráte podložku?

Nevíte jaká podložka je ta pravá? Která nejvíce vydrží, která je nejlevnější nebo která jde připojit třeba k Playstation nebo Nintendu Wii? Pomůžeme Vám! Testujeme každou u nás dostupnou taneční podložku a píšeme recenze, vy můžete vybírat.

Impact Arcade

Hardpad pro komerční použití.

Výrobce: Positive Gaming
Uvedení na trh: 2008
Typ: Hardpad pro komerční použití
Doporučená cena: 19 000 kč
Konektor: USB, PS2 a XBOX (3in1) -nebo- Wii.
Kompatibilní s DDR/ITG: Ano, odpovídá rozměrům?Všechny rozměry přesně odpovídají standardům. Zapuštění aktivních ploch však běžně bývá 3-4mm, zde je 7mm.
Kompatibilní s PIU: Ne?Pad nemá aktivní středové pole ani diagonální panely, proto na něm nelze PIU hrát.
PC USB Dance Pad

Bodové hodnocení

Citlivost: ********
Životnost: ********
Pocit ze hry: ********
Celkové hodnocení: ********

Recenze

By NX-306

Jelikož se jedná o pad, který se snaží zaměřit na hráče, ale také na komerční sektor, rozhodl jsem se tuto recenzi rozdělit na dvě části.

Pohled hráče

Po rozbalení Impact Arcade (IA) Vás nejprve překvapí dílenské zpracování, pad je velmi kvalitně postavený a rozhodně se jedná o nadstandard. Druhé překvapení je řešení tlačítek START a SELECT - zatímco většina hardpadů má pro ně vyhrazené zvláštní plochy vedle šipky nahoru, na IA najdeme pouze dvě malá střibrná tlačítka. Vypadá to hezky, ale zpočátku můžete mít problém se na ně trefit.

Velikosti panelů na IA rozměrově zcela odpovídají arkádové platformě, jsou však více zapuštěny do padu (celkem 7mm, oproti 4mm na DDR platformě a 3mm na ITG platformě). Jakkoliv se tento rozdíl o pár milimetrů může zdát banální, pokud na IA přecházíte z libovolného softpadu, budete mít zpočátku problémy. Naproti tomu lidé, kteří mají ve zvyku hrát tip-toe, své návyky nemusí nijak měnit, velmi však záleží, jestli hrajete naboso nebo v obuvi, případně v jaké.

Citlivost padu je velmi dobrá a odpovídá udržované ITG platformě. Protiskluzová úprava je řešená sérií gumových koleček na spodní části padu a jejich efektivita se liší doslova kus od kusu, většinou je však přilnavost dostatečná. Díky tomuto typu protiskluzové ochrany pad nedrží na nerovném povrchu.

IA žádným způsobem netlumí nárazy, takže se příliš nehodí do bytů, kde byste mohli rušit sousedy. Pružinová konstrukce způsobuje, že nárazy jsou nelineární a tím i více zatěžují klouby, zejména pokud hrajete bez bot. Zkušené hráče příliš nepoteší, že je tato pružinová konstrukce může mírně "vyhazovat z rytmu". Herní vlastnosti Impact Arcade nejsou zcela ideální pro profesionální trénování, užijete si však plnohodnotnou hru. Největší výhodou IA je jednoznačně životnost - při nekomerčním použití na něm nejsou ani po roce známky opotřebení a reaguje stále stejně. Také stojí za zmínku jeho příjemně nízká hmotnost (8.9 kg) a snadná přenostelnost.

Pohled komerčního sektoru

Impact Arcade je navržen predevším pro masové využití v komerčním sektoru, tedy i tento pohled má velkou vypovídající hodnotu. Zde nás zajímají především dvě věci - spolehlivost a životnost. Co se spolehlivosti týká, máme zjištěné dvě zajímavé anomálie - na velmi měkkém povrchu pad dělá ghoststepy a při vystavení přímému slunečnímu záření se začne pálit horní vrstva. Pokud však předpokládáme použití IA hlavně v tělocvičnách, tak se těmto problémům stoprocentně vyhnete. Povrchová úprava padu zajišťuje, že IA velmi dobře snáší i prašné prostředí a hraní ve špinavých botech, aniž byste ovlivnili jeho funkčnost. Po takovém použití stačí pouze vyleštit horní vrstvu a pad je "jako nový" (a nemusíte být ani Horst Fuchs). Pad je navíc částečně vodotěsný, a tak dobře odolává rozlitým půllitrům. IA jsme testovali také v mrazu, i zde funguje bez potíží.

U Impact Arcade se Vám určitě nestane, že by najednou začal stávkovat, velmi ojediněle může nastat problém mezi propojovacím kabelem a control boxem. Impact Arcade je na trhu teprve rok, proto je jeho životnost jen težko odhadnutelná, avšak dle konstrukce se jedná o podložku, která by měla vydržet minimálně 4-5 let náročného provozu. V návodu je uvedeno, že možná bude potřeba občas (max. jednou ročně) provést údržbu v podobě rozebrání a vyčištění padu. U žádného z Impact Arcade padů, které běžně používáme toto však zatím potřeba nebylo.

Známé varianty

Impact Multiplayer

Impact Multiplayer

Varianta Impact Arcade pro použití v MultiPlayer hrách jako In The Groove Fitness nebo iDANCE. Narozdíl od IA se připojuje bezdrátově a nemá tlačítka start a select. Je také o několik tisíc dražší. Tento pad není možné připojit k PC ani k žádné konzoli. Je použitelný pouze v kombinaci s dříve zmíněnými hrami a počítačem, který s nimi dostanete.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite