image

Vybíráte podložku?

Nevíte jaká podložka je ta pravá? Která nejvíce vydrží, která je nejlevnější nebo která jde připojit třeba k Playstation nebo Nintendu Wii? Pomůžeme Vám! Testujeme každou u nás dostupnou taneční podložku a píšeme recenze, vy můžete vybírat.

Jak hodnotíme podložky?

Recenze se snažíme psát tak, aby poskytovaly odpovědi na nejčastěji kladené otázky a pomohly Vám vybrat ten správný dancepad.

Citlivost - tento údaj vyjadřuje citlivost snímačů v podložce. Jsou zde hodnoceny tyto faktory: samotná citlivost (síla potřebná k aktivaci šipky), citlivá oblast (po celé šipce rovnoměrně či nikoliv) a náchylnost ke ghoststepům. Hodnocení 10/10 znamená, že snímač lze aktivovat po celé ploše šipky jedním prstem bez použití síly a nebude dávat ghoststepy. Naopak 0/10 znamená, že snímač je citlivý pouze ve středu šipky silným dupáním.

Životnost - Vyjadřuje životnost podložky a stupeň degradace hry způsobený stárnutím podložky. Životnost je těžké vyjádřit čísly, jelikož záleží na stylu hraní, obtížnosti skladeb, hmotnosti hráče, způsobu skladování a dalších faktorech. Také je zohledněno do jaké míry je pad opravitelný. Životnost padu podrobněji rozebíráme v recenzi.

Pocit ze hry - Tento údaj vyjadřuje objektivní faktory ovliňující pocit ze hry na dané podložce. Snažíme se nehodnotit subjektivní pocity - každému vyhovuje jiné povrchové provedení (materiál - plast, kov, plexisklo), ale lze hodnotit i kvalitu daného materiálu (např. tedy pevnost plastu). Dále pak hraje roli jak dobře se na padu orientuje a jakou poskytuje zpětnou vazbu.

Celkové hodnocení - Vyjadřuje celkovou "kvalitu" padu jak jí vnímá recenzent, nezohledňuje nijak cenu. Jelikož každému může vyhovovat něco jiného doporučejeme přečíst recenzi.

Kompatibita, rozměry


Tyto údaje sdělují jaké hry můžete na podložce hrát. Vybrali jsme 2 nejrozšířenější typy her - DDR/ITG (4 šipky) a Pump It Up (5 šipek). Každá z těchto her má své definované rozměry pro podložku a rozložení snímačů dle arkádových platforem. Za zmínku stojí fakt, že ITG má stejné rozměry jako DDR a iDANCE s největší pravděpodobností také. Proto zatím existuje jeden standard pro čtyřpanelové hry.

Ano, odpovídá rozměrům - pad je vhodný pro hraní dané hry. Neznamená to, že rozměry odpovídají na milimetr přesně, avšak není potřeba kvůli odchylkám měnit styl hry a lze si ji užít tak jako bylo zamýšleno. Také hraním získáte správné návyky a nebude vám dělat problém přechod na jiný typ podložky.

Ano, neodpovídá rozměrům - na padu lze danou hru vyzkoušet, avšak nedoporučujeme ji k pravidelnému trénování, protože je potřeba měnit styl hraní nebo se hodně věnovat tomu, kam šlapete. Změny v rozměrech mohou způsobit, že některé skladby nemůžete "přežít", apod.

Ne - Rozložení nebo počet šipek ani rámcově neodpovídá dané hře.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite