image

Vybíráte podložku?

Nevíte jaká podložka je ta pravá? Která nejvíce vydrží, která je nejlevnější nebo která jde připojit třeba k Playstation nebo Nintendu Wii? Pomůžeme Vám! Testujeme každou u nás dostupnou taneční podložku a píšeme recenze, vy můžete vybírat.

TX1000 / TX2000

Jeden z prvních hardpadů na trhu.
Výrobce: MayFlash
Uvedení na trh: 2003 (?)
Typ: TX Hardpad
Doporučená cena: 2 000 - 3 000 kč
Konektor: PS2
Kompatibilní s DDR/ITG: Ano, odpovídá rozměrům?Rozměry ploch sice odpovídají standardním rozměrům, ale nejsou zapuštěné a jsou citlivé více ve středu než na okrajích.
Kompatibilní s PIU: NE?Pad nemá aktivní středové pole, proto na něm nelze PIU hrát.
TX1000

Bodové hodnocení

Citlivost: ********
Životnost: ********
Pocit ze hry: ********
Celkové hodnocení: ********

Recenze

By S'Tsung

TX1000 je jeden z prvních hardpadů, který se dal relativně snadno sehnat po celém světě. Konstrukce je ze dřeva, které je vsazeno do kovu. Šipkové panely jsou z tvrdé akrylové umělé hmoty, která má nevýhodu, že při hraní často praská (a to třeba i po první skladbě na heavy).

Senzory jsou umístěné uprostřed panelů, kde je tedy jejich citlivost nejvyšší, celkově je však spíše průměrná a na okrajích panelů velmi špatná. Pokud vyměníte kovovou fólii v padu za jinou, více odolnější, zvýšíte tím citlivost padu i jeho životnost. Každopádně citlivost na krajích panelů je dosti podprůměrná a sepnutí vyžaduje větší úsilí než na platformě. Panely pak často v kritických místech praskají.

Celková životnost padu je průměrně jeden měsíc a často se stává, že jako první odchází šipka dolů. Dráty vně padu bývají špatně připájené, ale můžete si je sami přepájet nebo použít izolepu na spojení drátů. Prodlouží to životnost padu, ale ne na dlouho.

Tento pad je speciální také tím, že panely jsou podsvícené červenými LEDkami, které však často odcházejí po prvním týdnu nebo nefungují už od výroby.

Tento typ TX hardpadu se dnes již standardně neprodává, ale je často k vidění na aukcích. Koupi tohoto padu však nedoporučujeme.

Známé varianty

TX 2000

TX2000

Tento pad se vyráběl také ve variantě s madlem, které je součástí dřevěné/kovové konstrukce, ale i člověk lehčí váhy madlo za krátkou dobu rozviklá. Životnost padů TX2000 je celkově vyšší než u TX1000 (z nějakého záhadného důvodu), avšak není to natolik závratný rozdíl.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite