image

Vybíráte podložku?

Nevíte jaká podložka je ta pravá? Která nejvíce vydrží, která je nejlevnější nebo která jde připojit třeba k Playstation nebo Nintendu Wii? Pomůžeme Vám! Testujeme každou u nás dostupnou taneční podložku a píšeme recenze, vy můžete vybírat.

TX4000 / TX6000

Celokovová varianta TX padů

Výrobce: MayFlash
Uvedení na trh: 2005
Typ: TX Hardpad
Doporučená cena: 3500
Konektor: PS2, PC, XBOX
Kompatibilní s DDR/ITG: Ano, odpovídá rozměrům?Rozměry ploch sice odpovídají standardním rozměrům, ale nejsou zapuštěné a jsou citlivé více ve středu než na okrajích.
Kompatibilní s PIU: NE?Pad nemá aktivní středové pole, proto na něm nelze PIU hrát.
TX4000

Bodové hodnocení

Citlivost: ********
Životnost: ********
Pocit ze hry: ********
Celkové hodnocení: ********

Recenze

By NX-306

TX4000 je další variantou TX padů, která přišla na trh pár měsiců po TX1501. Od TX1501 se liší prakticky jenom v tom, že má panely z tenkého plechu namísto plastu u TX1501 (tento materiál již byl použit na tlačítka X a O u TX1501). Nové panely sice již nepraskají jako u TX1501, avšak díky kvalitě použitého materiálu je možné je produpnout. Tak jako tak, u obou TXek se nevyhnete jednou za čas nutnosti vyměnit panely.

Snímače jsou řešeny tradiční "TX-metodou", tedy v základně najdeme mřížku vyleptanou na tištěném spoji, na samotné šipce je pak nalepen alobal. Při sešlápnutí se na díky alobalu spojí dva kontakty na mřížce. Tato metoda není moc citlivá a navíc běžně pouze ve středu. Po určitém čase hraní se alobal zničí, takže je potřeba tam nalepit nový nebo vyměnit cely panel. Stejne jako ostatní TXka i 4000 se hodně vlní, proto rozhodně nečekejte přesné odrazy.

Také zvukovou stránkou věci se TX4000 moc neodlišuje, sešlápnutí panelu vyvolá tlumený zvuk, podle kterého prakticky nejde chytit rytmus. Pad během hraní vyvolává různé divné zvuky a vy máte pocit, jako byste byli v domě, ze středověku. Potisk šipek není moc kvalitní a celkem rychle zmizí. V EU se dají sehnat bílé panely z TX4000-V2 (předchůdce TX4500-V2). Další věcí se kterou se lze u TX4000 setkat je nekvalitní zapájení kontatů, takže pad umře po 2-3 týdnech hraní. Toto není problém opravit, pokud si aspoň trošku rozumíte s pájkou.

TX4000 se připojuje přes externí Control Box, v současné době s konektory pro PC (USB), PlayStation 2 a XBOX. Dá se také sehnat control box pro konzole GameCube a Wii.

Pozn:: V USA se tyto pady prodavájí pod názvem Blade. V EU se občas dá sehnat červená verze označovaná Blade - Flame.

Známé varianty

TX 6000

TX6000

I TX4000 má svojí variantu s barem. TX6000 je trošku vyžší a těžší, aby bylo par kam usadit. Samotný bar je dělaný z tenktého kovu, který se dá ohnout. Bar dobře poslouži pro orientaci nebo pro udržení rovnováhy, avšak při hraní s barem jako např. na automatu nemá dlouhou životnost.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite