image

Vybíráte podložku?

Nevíte jaká podložka je ta pravá? Která nejvíce vydrží, která je nejlevnější nebo která jde připojit třeba k Playstation nebo Nintendu Wii? Pomůžeme Vám! Testujeme každou u nás dostupnou taneční podložku a píšeme recenze, vy můžete vybírat.

USB Dance Pad

Nejzákladnější verze softpadu.

Výrobce: MayFlash
Uvedení na trh: 2003
Typ: Softpad bez výplně
Doporučená cena: 590 kč
Konektor: USB
Kompatibilní s DDR/ITG: Ano, nedpovídá rozměrům?Odchylka od rozměrů: 14cm

Díky této odchylce nelze na padu hrát technikou tip-toe a těžší skladby jsou výrazně znesnadněny. Navíc Vám bude dělat problémy hrát na podložce, která pak standardním rozměrům odpovídá.

Kompatibilní s PIU: Ne?Pad nemá aktivní středové pole, proto na něm nelze PIU hrát.
PC USB Dance Pad

Bodové hodnocení

Citlivost: ********
Životnost: ********
Pocit ze hry: ********
Celkové hodnocení: ********

Recenze

By Centime

Základní vlastností tohoto padu je absence výplně a to má své výrazné pro i proti. Jako výhodu můžeme počítat to, že hrajete prakticky na tvrdé zemi, což se vzdáleně podobá hraní na nějakém hardpadu. Pravý arkádový "feeling" ovšem nečekejte a není to jen tím, že si nemáte co zapíchnout do nohy.

Díky absenci výplně se neboříte do měkké podložky, šetříte tak své lýtkové svaly a celkově je hraní méně vyčerpávající než na softpadu s výplní. Na druhou stranu Vám moc nepoděkují Vaše klouby a zřejmě ani případní sousedé nebudou zrovna nadšení, protože není nic, co by mohlo tlumit nárazy. Pokud navíc nemáte příliš dobrý smysl pro orientaci, velmi snadno se na padu ztratíte. Tento nedostatek však lze částěčně vynahradit tím, že si na pad jednoduše zvyknete.

Jako většina softpadů, má i tento do jisté míry odolný protiskluzový povrch (a tam kde to nepomáhá, pomůže kobercovka). Pad se zpravidla dobře drží na kobercích a některých typech kachlí, hůře je na tom s plovoucími podlahami. Design byl ještě před pár lety celkem nápaditý, dnes už je ovšem okoukaný a potřeboval by víc než jen změnu barev. Povrch tohoto padu je vyrobený z podobného materiálu, jako u ostatních softpadů a dodává i podobné pocity, jen o něco více "igelitové" - jednoduše řečeno bez ponožek se přilepíte a s ponožkami kloužete.

Při hraní se stává, že obě vnější vrstvy po sobě jakoby kloužou, což jednak znepříjemňuje hraní a dále také ovlivňuje životnost senzorů. Jindy se Vám zase mohou slepit obě senzorové vrstvy uvnitř padu, šipka je tak stále sepnutá a tudíž nefunkční. V takovém případě máme jedinou radu: protřepat, nemíchat. Další vtipnou vlastností tohoto padu je to, že se občas uvnitř uzavře vzduch a pad se různě nadouvá a vyfukuje podle toho, jak na něm hrajete.

Senzory v PC USB Dance Padu mají celkem vysokou citlivost, avšak jsou trochu nešikovně umístěné a zejména na zadní šipku se špatně trefuje. Rozměr center panelu je podstatně větší, než by měl být, protože je tvořený kruhem o průměru 42 cm.

Celková životnost padu pak závisí na mnoha faktorech - štěstí při koupi, styl a obtížnost hraní, četnost provozu a samozřejmě záleží na tom, co čekáte od padu tohoto typu. Počítejte s průměrnou životností 3-4 měsíce. Pro začátečníky není tento pad zcela vhodný zejména kvůli zhoršené orientaci a nulovému feedbacku, stačí však pro seznámení s tanečními hrami a příležitostné hraní.

Lag?Opožděná reakce podložky při hře. nového padu běžný smrtelník nezaznamená. PC USB Dance Pad se po připojení automaticky mapuje ve Stepmanii 4.0, EverStepu a ITG for PC.

Známé varianty


PC USB Dance Pad FutureMax design

PC USB Dance Pad FMAX

Jedná se o shodný pad, pouze s tužší horní vrstvou a jiným potiskem vyrobeným pro holandskou firmu FutureMAX. Cena i další parametry jsou shodné.

GameCube/Wii dance pad

Gamecube/Wii dance pad

Varianta tohoto softpadu pro připojení ke konzolím GameCube a Wii, liší se pouze konektorem a potiskem. Je také o 20-50kč dražší.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite