image

Vybíráte podložku?

Nevíte jaká podložka je ta pravá? Která nejvíce vydrží, která je nejlevnější nebo která jde připojit třeba k Playstation nebo Nintendu Wii? Pomůžeme Vám! Testujeme každou u nás dostupnou taneční podložku a píšeme recenze, vy můžete vybírat.

Softpady

Softpady jsou měkké taneční podložky ideální zejména pro začínající a pokročilé hráče. Obecně můžeme říci, že softpady jsou skladné, lehké, snadno přenositelné a finančně dostupné, na druhou stranu mají obvykle nižší životnost a mohou klouzat na některých typech podlah. Kvalita hraní na softpadu se časem může snížit vlivem jeho opotřebení, pad pak nemusí vždy mít korektní odezvu. Abychom mohli dokonaleji popsat vlastnosti softpadů, je třeba je rozdělit do několika kategorií:

Softpady zcela bez výplně (tzv. Papíráky)


USB Dance Pad O papírácích se často mluví jako o padech na jedno použití a zejména o těch nejlevnějších to platí doslova. Skládají se pouze z pláště a tenké vnitřní vrstvy, která zajišťuje jeho funkci. Jelikož tento typ softpadu nemá žádnou výplň, je těžké se na něm orientovat a mohou se na něm ztratit i zkušení hráči. Absence výplně také znamená větší zátež pro klouby. Nejsilnější stránkou těchto padů je jejich cena, která se pohybuje mezi 200-600Kč. Upozorňujeme, že je výrazný rozdíl v kvalitě mezi pady pod 500 a nad 500 Kč.

Softpady s výplní (Ignition-style)


Deluxe Dance Pad V2 Ignition-style pady mají vyjímatelnou vnitřní výplň (cca 2,5 cm tlustá) z měkké nebo tvrdší pěny, která zajišťuje tiché a pohodlné došlapování. Proto jsou vhodné zejména do bytů, kde hrozí, že byste rušili sousedy. Podobně jako Impact-style pady, mají i tyto pady vyvýšené šipky a hráči se tak mohou lépe orientovat. Vnitřní výplň však má výrazný vliv na kvalitu hraní. Čím je výplň měkčí, tím více se do ní boříte a hraní na vyšší úrovni pak může být fyzicky náročné, avšak šetrnější pro vaše klouby. Přítomnost výplně v padu mívá vliv také na jeho správnou funkčnost. V případě, že se výplň poškodí (časem se sešlape nebo protrhne), ovlivňujě přesnost spínání šipek nebo způsobuje úplnou nefunkčnost senzorů. Tyto závady se objevují zejména u levnějších typů podložek s měkkou výplní. Z vlastních zkušeností však můžeme říci, že trvnalivost těchto podložek se velmi různí i třeba od výrobní série. Softpady s výplní doporučujeme spíše začátečníkům a mírně pokročilým hráčům. Skladnost těchto typů softpadů je mírně snížena právě díky výplním. Cena se pohybuje mezi 900-2500 Kč.

Softpady s vyztuženými šipkami (Impact-style)


Impact Dance Pad Tento typ softpadů je přechodem mezi papíráky a softpady s výplní. Uvnitř padu jsou speciální gumové výztuhy, které se nachází přímo pod šipkami, usnadňují tak orientaci na padu a zároveň tlumí nárazy při dopadu. Výztuhy mají ideální tloušťku a tvrdost – došlapování je příjemné, ale noha se v nich zbytečně neboří. Výztuhy rovněž zajišťují daleko vyšší životnost padu a to i při velké zátěži. Impact-style pad je díky těmto vlastnostem jeden z mála softpadů, který je vhodný i pro náročné hráče. Stejně jako jiné druhy softpadů se i tento může při extrémním hraní hodně posouvat a otáčet, což je jeho největší nevýhoda. Větší opotřebení u tohoto druhu softpadu se projevuje nejčastěji skrz ghoststepy (šipka reaguje opožděně).

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite