image

Chcete zkusit PIU?

Víte o tom, že Pump It Up si můžete zahrát i u nás v České Republice? Arkáda se nachází každé léto v Autokempu Merkur v Pasohlávkách! Princip hry je stejný jako u DDR, jen panely nejsou ve tvaru kříže, ale ve tvaru písmene X včetně středu.

Svět hudebních her je úžasný

Taneční hry jsou podmnožinou hudebních her a jedná se o simulátory tance, které mají mnoho tváří i když princip je vždy stejný - hráč má taneční podložku plnou senzorů pod sebou nebo pohybový senzor před sebou a na monitoru (nebo televizi) sleduje taneční značky (šipky, kolečka, siluety...), kde každá z nich představuje nějakou akci - krok, skok, upažení apod. Tyto značky jen prostě musíme správně potvrdit v ten správný čas a počítač nás hodnotí.

Hudebni hry
Taneční hry s podložkou

K hraní mnoha tanečních her doma potřebujete kromě PC nebo konzole také taneční podložku zvanou "pad" nebo "dancepad". Tyto podložky dělíme na softpady nebo hardpady a obě kategorie pak podle jednotlivých výrobců. Softpad je levnější a skladnější varianta, která vyžaduje hraní bez bot, méně vydrží a obtížněji se na ní zdolávají náročné písničky. Slovem hardpad označujeme pevné taneční podložky vyrobené nejčastěji ze dřeva a kovu, větší životnosti, které Vám dovolí se rychleji pohybovat a zvládat opravdu těžké skladby. Hraní her s podložkou je neuvěřitelně zábavné, cvičí smysl pro rytmus, zlepšuje postřeh nebo práci s těžištěm a ve vyšších obtížnostech plnohodnotně nahradí hodinu aerobiku v tělocvičně.

Hry s podlozkou

Taneční podložku (pad) potřebují následující hry: Dance Dance Revolution (PC, Playstation, Xbox, Wii, Mobilní zařízení), In The Groove (PC, Playstation), Everstep (PC), StepMania (PC, Mobilní zařízení), Mungyodance (PC, Mobilní zařízení), Pump It Up (PC, Playstation) a další. Více informací najdete v přehledu her s podložkou.

Taneční hry bez podložky

... jsou nové druhy her pro celé tělo, které lze hrát na konzolích s pohybovým senzorem jako je Xbox Kinect, Nintendo Wii nebo Playstation 3 s Eye kamerou. Herní systém se od původních her trochu liší, protože úkolem hráče není potvrdit značku (šipku) jen vybranou částí těla, ale napodobit pohyby tanečníka na obrazovce před sebou celým svým tělem, čímž se tanec zároveň učí. Pozor, to neznamená že jsou lepší nebo horší než ty původní, jsou prostě jiné a hráči mají rádi obojí.

Hry bez podlozky

Podložku nepotřebují tyto hry: Dance Central (Xbox), Just Dance (Playstation, Xbox, Wii), Michael Jackson: The Experience (Xbox, Wii), The Black Eyed Peas Experience (Xbox, Wii), ABBA (Xbox), Dance Evolution (Xbox), Dancing with Stars (Wii) a další. Více informací najdete v přehledu her bez podložky.

Klíčové slovo "DDR"

Dance Dance Revolution je první taneční hra z roku 1998, která tento žánr zábavy založila. Bohužel, zkratkou DDR je dnes v České Republice mylně označována každá taneční hra s podložkou, nicméně mnoho her které vznikly o pár let později, s ní už kromě principu nemá nic společného. Prosím rozlišujte názvy her a pokud jednou narazíte na originální DDR od firmy KONAMI, rozhodně ji doporučujeme vyzkoušet. Budete překvapeni její kvalitou!

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite