image

Vybíráte podložku?

Nevíte jaká podložka je ta pravá? Která nejvíce vydrží, která je nejlevnější nebo která jde připojit třeba k Playstation nebo Nintendu Wii? Pomůžeme Vám! Testujeme každou u nás dostupnou taneční podložku a píšeme recenze, vy můžete vybírat.

Jak hodnotíme podložky?

1. Jaká taneční podložka je vhodná pro domácí použití?
2. Jaká taneční podložka je vhodná pro komerční použití?
3. Jaký je rozdíl me 5in1 Deluxe a 3in1 Deluxe Dance pady?
4. Proč jsou důležité standardy u turnajů a soutěží?
5. Je lepší podložka s výplní nebo bez?
6. Je problém s hraním u středu při standartních rozměrech podložky?
7. Co je technika Tip-Toe?
8. Našel jsem na internetu další recenze podložek, která však vychází jinak než Vaše. Kde je pravda?

Jaká taneční podložka je vhodná pro domácí použití?
Nejvhodnější podložkou pro všechny začínající hráče a pro domácí hraní je měkký Impact Dance Pad. Pokud jsou Vaše děti ještě opravdu malé (do 8mi let) nebo pokud bydlíte ve starém panelovém domě, pak je šetrnější volbou podložka Deluxe Dance Pad s měkkou výplní uvnitř, která bude šetřit klouby Vašich dětí a zároveň i dobré sousedské vztahy. Levné podložky bez výplně, vyztužených hracích ploch nebo s členitou povrchovou úpravou nedoporučujeme vůbec.

Jaká taneční podložka je vhodná pro komerční použití?
Nejlepší a zároveň nejodolnější taneční podložkou pro komerční použití je jednoznačně tvrdý Impact Arcade pad , ale bohužel je také ze všech nabízených ten nejdražší. Z levnějších tvrdých podložek můžeme doporučit například FitPro, který u nás v České Republice stojí cca čtvrtinu výše zmiňovaného Impact Arcade a z měkkých jednoznačně Impact Dance Pad , který sice svojí životností nedosahuje kvalit těch tvrdých podložek, ale ve své kategorii je absolutně nejlepší a bude Vám sloužit dobře minimálně dva roky. Jen pro úplnost dodáváme, že pad jménem Cobalt Flux je pro hru vhodný, nicméně jeho údržba je docela náročná.

Jaký je rozdíl me 5in1 Deluxe a 3in1 Deluxe Dance pady?
První podložky s označením 3in1 se dostaly na trh někdy v lednu roku 2006 a jejich upravené verze s označením 5in1 roku 2009, nicméně série nových padů se časem ukázala jako velmi poruchová (až 25% ze všech prodaných bylo vadných) a tak se jí většina evropských distributrů nakonec zřekla (Rare Items, FutureMAX, Simmedia apod.) a místo toho skoupili poslední zásoby podložek 3in1. Bohužel, tato informace se zřejmě nedostala úplně ke všem prodejcům a dodnes si můžete 5in1 koupit, nicnémě to nedoporučujeme, protože můžete snadno narazit na vadný kus. Obě podložky jsou až na elektroniku uvnitř identické a 3in1 je dokonce o něco levnější.

Proč jsou důležité standardy u turnajů a soutěží?
Taneční hry se poprvé objevily v roce 1998 v podobě velkých herních automatů umístěných v hernách a „odlehčená“ verze v podobě malé taneční podložky pro domácí použití přišla až o mnoho let později. Velké herní automaty mezitím zaplavily doslova celý svět, ale všechny dodržovaly stejné rozměry podložek pro hraní, takže hráči z celého světa mohli relevantně a objektivně porovnávat své výsledky nebo pořádat soutěže. U malých tanečních podložek je situace bohužel daleko těžší, protože už často nedodržují ty samé rozměry, velikosti aktivních ploch nebo nastavení a to velmi znepřesňuje celkový výsledek. Hráč, který pak z domácího hraní na nestandartní podložce přejde k soutěžím může být velmi zklamaný z výsledků, které podává na arkádových hrách.

Na našem trhu existují tyto podložky, které odpovídají standardům: Impact Dance Pad a Deluxe Dance Pad V3 (firmy RedOctane, FutureMAX a Positive Gaming), ostatní podložky odpovídají jenom rámcově nebo vůbec. Pokud Vás zajímají přesná čísla a konkrétní srovnání, podívejte se na dokument „Jak hodnotíme“.

Je lepší podložka s výplní nebo bez?
Výplň je vyrobena z materiálu podobného naší karimatce a pro děti nebo pro začátečníky je určitě dobrým pomocníkem, časem se z ní však stává zlý pán a pro pokročilé ji už tak rádi nedoporučujeme. Proč? Namáhané plochy se opotřebovávají a prošlapávají, takže odezva už není tak rychlá a přesná jako dříve. Paradoxně právě při pravidelném hraní Vám na Vašich výsledcích bude více a více záležet, protože budete chtít vědět jak se zlepšujete a co všechno už dokážete zahrát. Podložku však nemusíte zahazovat, jednoduchým řešením je zdeformovanou výplň odstranit a hrát bez ní, ještě nějaký ten měsíc vydrží.

Je problém s hraním u středu při standardních rozměrech podložky?
Podle standardních rozměrů je středový panel jen další čtverec podložky o rozměrech 28 x 28 cm a pokud hrajete tak, že neustále vracíte nohy na střed než potvrdíte jakoukoliv šipku, může pro Vás být hraní časem velmi namáhavé Na ploše šipky můžete stát dokud není znovu potřeba a při obtížnějších skladbách je to také jediný způsob jak ji zahrát bezchybně, na druhou stranu je středový panel dobrým útočištěm před minami nebo dobrý orientační bod, pokud se během hraní posunete. Některé taneční podložky na trhu standardní rozměry nedodržují a plochu středového panelu citelně zmenšují, čímž hru velmi usnadňují, protože pak máte daleko větší prostor pro panely šipek. Hráči, kteří takto upravenou podložku vlastní mají možná v domácím prostředí vynikající výsledky, ale pokud se zařadí do oficiálních soutěží a turnajů, zaostávají. Postupné opouštění středového panelu velmi doporučujeme.

Co je technika Tip-Toe?
Tip-Toe je technika hraní, kterou vyvinuli hráči In The Groove pro překonání těch nejtěžších skladeb v tanečních hrách. Je založená na tom, že hráč položí obě své nohy šikmo mezi panely šipek a potvrzuje je jen špičkou prstů nebo patou a díky tomu minimalizuje své pohyby, chyby nebo případné posunutí. Možná se ptáte k čemu je to dobré, ale skladby obtížnosti 11 a výše už opravdu jinak hrát nejde, protože občas musíte stíhat 8 i více šipek za sebou v jedné vteřině.

Našel jsem na internetu další recenze podložek, které však vychází jinak než Vaše. Kde je pravda?
Ano, na Internetu můžete najít i recenze firmy DDR.CZ, což je český distributor tanečních podložek (recenze-tanecnich-podlozek.cz), ale jejich hodnocení je postaveno na odlišných kritériích a první místa žebříčku jsou obsazena podložkami, které sami vyrábějí. My jsme je samozřejmě testovali také a s výsledkem bohužel nesouhlasíme.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite